SZEROKA GAMA WENTYLATORÓW OSIOWYCH
WYSOKA JAKOŚĆ POPARTA WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM


Zasilanie

Silniki wentylatorów osiowych MaEr z typoszeregu ,,YD…” zasilane są prądem jednofazowym 230V/50Hz , natomiast typoszereg ,,YS…” zasilany jest prądem trójfazowym 400V/50Hz. Wszystkie wentylatory jednofazowe wyposażone są w kondensator, o odpowiedniej pojemności.

Kierunek przepływu powietrza

Wentylatory MaEr są typu ssącego lub tłoczącego. W przypadku kiedy powietrze przepływa od wirnika do siatki wentylatora mamy do czynienia z wentylatorem ssącym. Natomiast kiedy sytuacja jest odwrotna to jest to wentylator tłoczący.

  Wentylator ssący                                                                       Wentylator tłoczący

Wydajność

Wentylatory osiowe MaEr o jednakowej średnicy, ilości par biegunów, niezalenie od napięcia zasilającego charakteryzują się taką samą wydajnością. Wydajność wentylatorów podawana jest dla ciśnienia równego 0 Pa. Krzywa wydajności wentylatora podawana jest w oparciu o GB/T 1236 (idt ISO 5801).

Poziom ciśnienia akustycznego

Poziom hałasu pracy wentylatora podawany jest dla odległości 1 metra od płaszczyzny wylotu powietrza pod kątem 45°.

Siatka ochronna

Wszystkie wentylatory osiowe marki MaEr wyposażone są standardowo w siatkę ochronną.

Temperatury

Zakres pracy wentylatora znajduje się w przedziale -40°C ÷ 75°C temperatury otoczenia. Wszystkie wentylatory zasilane prądem jednofazowym MaEr posiadają wewnętrzne zabezpieczenie termiczne 150 ± 5°C.

Sposób instalacji

Wentylatory będą pracowały poprawnie niezależnie od tego czy bedą zainstalowane wertykalnie, horyzontalnie do góry czy też horyzontalnie do dołu.